چشم انداز توسعه

شرکت فولادین ذوب آمل (فـــذا) درراستای ماموریت تعیین شده جهت تبدیل شدن به بزرگترین مجموعه ریخته گری ایران، اقدام به خرید ماشین آلات جدید ریخته گری و تجهیزات مدرن مرتبط با آن نموده است که امکان تولید پیچیده ترین قطعات را با بالاترین شرایط کیفی فراهم می آورد و بدین ترتیب می توان از نظر اقتصادی با کاهش بهای تمام شده تولیدات، امکان رقابت با سایر کشورها را فراهم نمود.

طراحی و مهندسی خطوط تولیدی جدید توسط شرکت GEMCO هلند بر اساس استفاده حداکثر و بهینه از فضاهای موجود و کاهش چرخه تولید از ورود مواد اولیه تا خروج محصول صورت گرفته است.

شرکت فــذا با در نظر گرفتن نیـاز کشور به قطعات ریخته گری و همچـنین گسترش سطح صادرات قطعات ریـخته گری به اروپا توسـط کشـورهای ترکیه، هند و چین به علـت کم شـدن فعالیتهای ریخته گری در اروپا اقدام به خرید دستگاههای مدرن دنیا نموده تا با همت متخصصین ایرانی و دستگاههای High Tech در سطح کیفیت بین المللی به تولیدات خود ادامه دهد.

اهداف طرح توسعه :

1- صادرات

2- داخلی سازی قطعاتی که از بسته وارداتی پژو حذف نشده بودند.

3- بالا بردن کیفیت و افزایش راندمان قطعات تولیدی

4- بهینه سازی مصرف انرژی و بالابردن بهره وری

5- اشتغال زایی

با توجه به اهداف فوق و تعیین استراتژی تولید توسط شرکت فــذا ، شرکت GEMCO به معرفی لیستی از ماشین آلات و سازندگان آنها جهت نصب در پروژه توسعه ، اقدام نمود .

ظرفیت تولید پس از راه اندازی خطوط جدید به مقدار بیش از 177700 تن قطعه و شمش در سال خواهد رسید.

قبل از اجرای طرح توسعه

بعد از اجرای طرح توسعه

راه اندازی خط تولید مقاطع فولادی :

نقشه سایت تولیدی قبل از اجرای طرح توسعه :

نقشه سایت تولیدی بعد از اجرای طرح توسعه :